Stenkullen Goik vill bjuda in killar och tjejer som är födda 2011-2013 i kommunen till extraträningar på Höstlovet (v.44).
Träningarna kommer fokusera på individuell utveckling och samt förhållandet mellan 2-3 spelare i de kollektiva försvar- och anfallsspelet samt lägga vikten på tekniska moment för spelförståelse för den enskilda spelaren.
Upplägg: 2 fotbollspass om dagen samt lunch
- Tisdag, onsdag och torsdag
- Datum: 31/10-2/11
- Tid: 10.00-14.30
- Plats: Stenkullens IP KG
- Måltider: Lunch
- Deltagaravgift: 600:-
Träningarna kommer bedrivas av föreningsutvecklaren och A-lagstränare Fredrik Robertsson som är UEFA A-utbildad från Stenkullen Goik tillsammans med ungdomsledare från föreningen.
Spelaren tar med sig sin egen boll och vattenflaska. Tänk på ombyte om det ska regna.
Anmälan görs via formuläret. Om barnet inte spelar i Stenkullen så går de bra att delta med, men hör av dig till info@stenkullengoik.com för en manuell anmälan eller om ni har några andra frågor kring lovträningen.
Betalning sker till bankgiro: 433-0643, ange barnens namn och Höstlovsträning.
Sista anmälningsdagen är söndagen den 22 oktober!